80 žadatelů o řidičský průkaz jde v Plzni tento týden na závěrečné zkoušky

14. duben 2021 20:00, aktualizováno
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy autoškola

Kvůli koronaviru bylo téměř na jeden měsíc zakázané skládat závěrečné zkoušky na řidičský průkaz. Počet žadatelů se proto navýšil a hned první den přišlo na zkoušky na Odbor registru vozidel řidičů Magistrátu města Plzně zhruba 30 lidí.

Zkoušky na řidičský průkaz se některým žadatelům odložily zhruba o celý měsíc. Autoškoly ale mohly v omezeném režimu dál fungovat. Žáci čekající na závěrečné zkoušky se nahromadili a nyní je potřeba je v nejbližší době odzkoušet, aby nezapomněli, co se naučili. K závěrečné zkoušce na Odbor registru vozidel řidičů Magistrátu města Plzně by tento týden mělo přijít 80 žadatelů o řidičský průkaz.

Při závěrečných jízdách musí být dodržována určitá hygienická opatření. „Musíme mít respirátory, žadatelé mohou mít i rukavice. Musíme dezinfikovat všechny ovládací prvky, se kterými přijde žadatel do styku,“ uvedl hlavní zkušební komisař Artur Novák.

Komisaři nejsou naočkovaní, necítí se příliš bezpečně

Zatímco zaměstnanci magistrátu a také pracovníci autoškoly by měli být otestovaní, žadatelé o řidičský průkaz s sebou mít negativní test na koronavirus nemusí. Zkušební komisaři ani nedostali přednostní právo nechat se očkovat. „Moc bezpečně se za těchto podmínek necítím. V automobilu je malý prostor, když je chladnější počasí, tak ani nelze větrat a očkování mělo určitě přijít předtím, než se spustily zkoušky,“ řekl Artur Novák.

Práci navíc mají teď také autoškoly. „Jen moje autoškola má zhruba 150 lidí ve frontě na zkoušky. Jak se přestalo zkoušet, tak jsme na to začali reagovat. Dojezdili jsme to tak, že každý žák má před sebou poslední dvě jízdy,“ dodal provozovatel autoškoly František Šimek z Plzně. Když žáci dostanou termín zkoušek, musí si s nimi autoškola domluvit ještě poslední kondiční jízdy, aby se před zkouškou procvičili.

autoři: Martina Klímová , Iva Štěpánková | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio