Anna Maria Tilschová: Janeček. O strastiplné cestě na skleněný vrch za zakletou princeznou

18. duben 2022 19:00
Pohádky na svátky

Syn chudého přívozníka si šeptá s rybami a rozumí řeči ptáků. Jeho táta si o něm ale myslí, že je budižkničemu, který se hodí leda tak — ke dvoru. 

Účinkuje: František Špaček
Připravil: Dominik Mačas
Napsal: Anna Maria Tilschová
Režie: Jakub Doubrava

Tatínek přitom ani netuší, že se jeho proroctví možná vyplní. Jedna princezna totiž už na Janečka netrpělivě čeká. Musí ji ale nejdřív osvobodit. A to znamená, že má před sebou strastiplnou cestu na Skleněný vrch pro červenou růžičku...

Čtěte také

Pohádka české spisovatelky Anny Marie Tilschové (*11. listopadu 1873 Praha, +18. června 1957 Dobříš) pochází ze sbírky Kouzelná lucerna, kterou ve válečném roce 1943 uspořádal básník Jaroslav Seifert.

autor: Dominik Mačas | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Nejnovější zprávy

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.