Bavič Vladimír Hron si nový rozhlasový pořad užívá

Ve středu 18. 2. se uskutečnila v našem studiu druhá rozhlasová nahrávka Vladimíra Hrona s názvem Vzpomínky nám zůstanou. Hosté pořadu tentokráte byli zpěvačka Leona Machálková, herečka Andrea Černá…

Jako ryba ve vodě se cítí Vladimír Hron v novém rozhlasovém zábavném pořadu Vzpomínky nám zůstanou, který vzniká jako veřejná rozhlasová nahrávka. Do ní si známý bavič a imitátor zve různé české osobnosti z oblasti společenského a sportovního života.

Slibovali jsme, že od začátku roku 2015 každý měsíc budeme natáčet jeden pořad, z kterého pak vzniknou dvě rozhlasové hodinky. Ten první proběhl v lednu a hosty byli Josef Mladý, Lucie Černíková a Václav Pech. I ta druhá měla hvězdnou sestavu.

Diváci-posluchači, kteří dorazili na nahrávku, byli opět svědky skvělých bavičských a imitátorských schopností průvodce pořadu Vladimíra Hrona, který si tentokrát jako hosty pozval zpěvačku Leonu Machálkovou, folkovou legendu Wabiho Daňka a herečku plzeňského divadla Andreu Černou. Leona Machálková vyprávěla o své hudební kariéře, o zákulisí muzikálů Mamma Mia a Drákula, ve kterých učinkuje a z prvně jmenovaného zazpívala dva známé hity. Zavzpomínala i na plzeňskou Portu, kterou dokonce vyhrála, a to v době svých hudebních začátků, kdy zpívala s folkovou skupinou Damiján.

To samozřejmě potěšilo „otce“ Porty Wabiho Daňka, který na lochotínském amfiteátru byl kdysi jako doma. Paradoxně v plzeňském rozhlase byl naposledy před jedenatřiceti lety. Slíbil však, že na další návštěvu v našem studiu tak dlouho čekat nebude a rád přijede brzy znovu. Také jsme se dozvěděli, jak přišel ke své přezdívce Wabi. Během nahrávky došlo i na básnění. „Já mám holku z Chrudimě, je to husa, prudí mě,“ přednesl Daněk něco ze své tvorby. A pak už nechal „promluvit“ svoji kytaru a přidal své nejznámější folkové písničky.

Při jedné z nich se zasnila herečka Andrea Černá, která si vzpomněla na pocit bezpečí ve svém dětském pokojíčku v karlovarském bytu a přivedla tím folkového barda k dojetí. Řeč se nemohla nestočit na její nejznámější filmovou roli, na princeznu ze mlejna. Postava Elišky jí v jejích hereckých začátcích dokonale převrátila život naruby. Od té doby však uplynulo spoustu vody a Andrea Černá si rozhodně nemůže stěžovat na nedostatek příležitostí v televizi i divadle.

Pořad Vzpomínky nám zůstanou vysíláme vždy první dvě soboty v měsíci v čase 13:00-14:00 hodin. První díl nahrávky jsme vysílali 7. 3. a druhý díl o týden později 14. 3.2015.

Poslechněte si záznam obou zmíněných pořadů.