Bolevecká ZŠ bere své žáky na pláž nebo do vesmírné lodi. Využívá k tomu virtuální realitu

20. květen 2024 11:35

Bolevecká základní škola sídlí na náměstí Odboje v Plzni, ale její hlavní vchod byste našli z ulice Majakovského. Na náměstí Odboje stojí starší školní budova, kde se dnes nachází mimo jiné základní umělecká škola.

Bolevecká základní škola

V Bolevecké základní škole, která se jeden čas jmenovala 18. ZŠ, využívají v některých hodinách virtuální realitu. „Je to tak trochu jiný svět, kde si můžete vyzkoušet věci, které jsou v reálném světě obtížnější, nebo věci, které bychom si nezkusili vůbec,“ uvedla vyučující Martina Bělová.

Ředitel školy Filip Horák

„Virtuální realitou se dají skvěle nahradit například pomůcky, které bychom si ve škole nemohli dovolit, nebo ty, které vůbec neexistují. Využíváme toho třeba i v chemii, kdy máme přímo vytvořené chemické pokusy, kdy si děti mohou zcela bezpečně vyzkoušet práci s hořákem, kyselinami apod., což by normálně nebylo možné,“ popsala učitelka.

Brýle s virtuální realitou tady využívají žáci od 5. do 9. třídy zejména v hodinách chemie, přírodopisu a zeměpisu, kdy se mohou „přenést“ například na pláž u moře nebo do vesmírné lodi.

Bolevecká základní škola má ale i jiné zajímavosti. Vedle učebny robotiky kupříkladu technologické centrum s 3D tiskárnami nebo baletní sál. V blízké budoucnosti se škola hodlá zaměřit na výuku anglického jazyka.

Poslechněte si, jak probíhá hodina s využitím virtuální reality.

autor: Kateřina Dobrovolná | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio