Britney Spears. V sedmnácti milionářkou

2. prosinec 2021

V populární hudbě je možné leccos. I to, že se v sedmnácti letech stanete milionářem a celosvětovou celebritou. Zažila to americká zpěvačka Britney Spears a jak se jí to povedlo?

35 miliónu prodaných kusů debutového singlu, komu se to povede? Ale stalo se. Povedlo se to jedné hnědooké sedmnáctileté školačce z Ameriky jménem Britney Spears. Jejím debutovým singlem byla píseň s názvem Baby One More Time, která se v roce 1998 začala objevovat ve vysílání rozhlasových stanic a na televizní hudební stanici MTV.

Britney Spears tehdy ještě vystupovala jako hnědovlasá a byla oblečena do školní uniformy. Píseň byla úspěšná po celém světě. Vrcholky hitparád okupovala nejen ve Spojených státech, ale i v Austrálii a Velké Británii. Stejnojmenné album bylo v Kanadě a v USA na špici hitparády nepřetržitě šest týdnů a Britney Spears se stala během jednoho roku nejúspěšnějším teenagerem v historii. Píseň dosáhla na první místa v každé evropské zemi, je to jeden z nejprodávanějších singlů všech dob. Na internetovém serveru YouTube má 670 miliónů shlédnutí. Je o konci vztahu, který zpěvačka zapříčinila, ale teď to chce všechno vzít zpátky a lituje svého rozhodnutí.

autor: Jaroslav Kopejtko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?