Bylinkovou zahrádku pořád ještě chraňte před mrazem

23. březen 2022

Co právě v tomto období potřebuje bylinková zahrádka? Jak se postarat o přezimující rostliny? Nejen na to odpovídá bylinářka Štěpánka Janoutová.

"Ostříháme staré, suché stvoly a listy protože mohou být zdrojem plísní, houbových chorob a škůdců. Je dobré prokypřit půdu, přidat kompost a hlavně zalévat," říká Štěpánka Janoutová a dodává, že zimní ochranu bylinkové zahrádky bychom měli raději ještě zanechat kvůli mrazíkům.

Poradíme také, jak nové bylinky vysít a jaké nádoby jsou vhodné na pěstování bylinek, když nemáme k dispozici záhon.

Naše další témata: skladování a užívání plodů rakytníku, bylinky na vyléčení plísně na nehtech, na bolesti žaludku, na stres a nervozitu.

autor: Soňa Vaicenbacherová | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...