Otázka, otazník

Na této stránce naleznete nejčastěji kladené otázky (FAQ) a odpovědi související se změnou programové skladby od roku 2014.

Proč jste zrušili dechovkový pořad Muziky, muziky ve 13 hodin?
Pořad Muziky, muziky jsme nezrušili, jen jsme jej od ledna 2014 přesunuli do času od 18:30 do 19:00 hodin. Navíc jsme na příznivce dechové hudby mysleli i v dalších vysílacích hodinách. Nově mohou slyšet dechovková přání každý všední den mezi12. a13. hodinou v pořadu Písničky pro vás a ještě v další hodině, v čase mezi17. a18. hodinou Za zmínku určitě stojí i fakt, že od nového roku se dechovka nebude objevovat na celoplošné stanici ČRo Dvojka, ale bude výhradně na regionálních stanicích Českého rozhlasu.

Proč už o víkendu od 14 hodin nevysíláte pořad Blahopřejeme písničkou?
Pořad Blahopřejeme písničkou vysíláme i nadále v sobotu i v neděli, jen byl posunut do jiného času a nově ho můžete v našem vysílání slyšet od 17.00 do 18.00 hod. Důvodem přesunu je sjednocení začátku odpoledního vysílání ve všech regionálních stanicích Českého rozhlasu.

Proč již nevysíláte Hobby magazín v sobotu i v neděli v čase mezi 8 a 9 hodinou?
Pořad Hobby magazín byl vybrán jako pořad, který bude jednotně vysílán na všech regionálních stanicích Českého rozhlasu v jednotný čas. Cílem je nabídnout posluchačům kvalitnější obsah a větší pestrost příspěvků. Proto bude pořad vytvářen několika autory a na každý týden se připraví jeden premiérový díl, který odvysíláme v sobotu čase 10:00 – 11:00 hod. Mezi autory, kteří budou pořad připravovat, byla vybrána i naše redaktorka Soňa Vaicenbacherová.

Proč je pořad Hvězdy hity legendy posunut ve všední dny o hodinu dříve na čas 9:45 hod?
Pořad Hvězdy hity legendy byl posunut ve všední dny na čas 9:45 hod z důvodu jednotné programové linie tohoto pořadu od pondělí do neděle. To znamená, aby se posluchač lépe orientoval a měl stejný vysílací čas po celý týden ( o víkendu totiž v původní čase mezi 10 a11 hodinou bude vysílán pořad Hobby magazín, který budou ve stejném čase přebírat všechny regionální stanice Českého rozhlasu).

Proč jste zrušili pořad Na křesťanské vlně Plzně vysílaný v neděli od 7 hodin?
Pořad nebyl zrušen, jen byl přesunut na podvečerní čas. Tedy zůstává den a vysílací čas je nově 18:00 – 19:00 hod. Důvodem je sjednocení vysílacího bloku Dobré ráno do programové řady od pondělí do neděle v čase 5:00 – 8:00 hod, kde se jedná o proudové vysílání. Proto titulkový, stočený pořad musel být přesunut do podvečerního času.

Kam se poděla předpolední rubrika Literární doteky a večerní Víkendové čtení?
Český rozhlas jako celek plní veřejnou službu a má k tomu k dispozici několik programových okruhů a specializovaných stanic, které jsou jasně vyspecifikovány a vyprofilovány. Jinými slovy, např. jeden programový okruh obsahuje více mluveného slova a druhý naopak více hudby a zábavy. O ledna 2014 obsahuje vysílání regionálních stanic Českého rozhlasu větší poměr hudby a umělecké a literární pořady budou především vysílat naše sesterské stanice Český rozhlas Dvojka nebo Český rozhlas Vltava.

Proč už nevysíláte v neděli po 18. hodině pořad Kaleidoskop a proč sobotní Horizont není každý týden?
Do nedělního času 18.00 – 19.00 byl přesunut duchovní pořad Na křesťanské vlně Plzně. Pořad Kaleidoskop z našeho programového schématu úplně nezmizel, jen se přesunul do jiného dne. V novém schématu se bude pravidelně střídat v sobotu v 18.00 s pořadem Horizont.

Proč byl diskusní pořad Co vás zajímá o něco zkrácen?
Hlavním důvodem je přesunutí dechovkového pořadu Muziky muziky na čas 18.30 hod, a proto kontaktní pořad Co vás zajímá bude mít nově stopáž cca 30 min. Naopak ovšem dojde k mírnému navýšení stopáže u pořadů Poradíme vám vysílaných po-pá v půl deváté dopoledne a které tématicky souvisí s podvečerním pořadem Co vás zajímá.

Proč jste zrušili rubriku Fouskův svět?
Rubrika Fouskův svět nebyla zrušena, jen se nově vysílá v jiných časech. Premiéra v neděli o hodinu dříve, tedy v 9.15 a ve středu repríza v 10.15 hod.

Proč byl změněn čas odpoledního vysílání pro Karlovarský kraj?
Odpolední odpojované vysílání pro Karlovarský kraj, vysílané ze studia Karlovy Vary, se od ledna 2014 posunulo o hodinu vpřed a nově je vysíláno v čase 14.00 – 16.00 hod. Důvodem je sjednocení začátku odpoledního vysílání pro všechny regionální stanice Českého rozhlasu. Nicméně posluchači na Karlovarsku nebudou ochuzeni o zprávy, informace či reportáže z této lokality západních Čech, protože je budeme pravidelně zařazovat do společného vysílání během celého dne, které svým signálem pokrývá oba kraje, tzn. Plzeňský i Karlovarský.