Češtinu jsem na DAMU opravdu drtila, říká rodačka z Malacek Michaela Badinková

Zábavnou talk show jsme tentokrát natáčeli v kině Slavia ve Stříbře. Hosty Antonína Procházky byli herci Michaela Badinková a Roman Vojtek.

Rodná řeč Michaely Badinkové je slovenština. Na Slovensku vystudovala i konzervatoř a v Praze potom DAMU. Češtinu musela hodně pilovat, zejména jevištní mluva jí dala zabrat. Michaela také v našem zábavném pořadu připomněla záhoráčtinu, nářečí, kterým se mluví v jejím rodném kraji a přidala i pár půvabných ukázek. A mimochodem věděli jste, že její velkou celoživotní kamarádkou je Zuzana Norisová? Prý se znají už z porodnice.

Roman Vojtek v Otázkách Tondy Procházky krásně popisuje divadelní představení "Miluji tě, ale", v kterém hraje už 18 let. Vzpomíná na televizní soutěž Stardance. Účinkoval v 1. řadě a vyhrál. Prý to byla jedna z nejkrásnějších prací, kterou kdy dělal. Poslechněte si také Romana, jak mluví pozpátku. Je to neskutečně dokonalé.

Druhý díl pořadu vám nabídneme v neděli 15. května 2022 od 11 hodin.

autoři: Antonín Procházka , iko
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

moderátor Jan Pokorný

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.