„Cestující v MHD jsou teď ohleduplnější,“ míní generální ředitel PMDP

7. duben 2020

Koronavirová pandemie zasáhla výrazným způsobem také chod městské hromadné dopravy. K tomu, jak situaci zvládají Plzeňské městské dopravní podniky, se vyjádřil generální ředitel Jiří Ptáček:

„Já bych chtěl poděkovat všem lidem v první linii, a to včetně našich řidičů, kteří zvládají tu situaci na jedničku a zároveň děkuji i cestujícím, kteří jsou k sobě ohleduplní a tím přijetím a nošením ochranných pomůcek chrání nejenom sebe, ale i naše zaměstnance.“ Dodal také, že pokud by solidarita, kterou v současné nelehké době lidé nejen na Plzeňsku projevili, přetrvala i po skončení pandemie, bylo by to jedině dobře.

autor: Kateřina Dobrovolná | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.