Chovatelé z Plzeňska zvou na výstavu holubů, králíků a drůbeže a zoo trhy

15. únor 2014

Holubi, králíci, ale také rybičky, ještěrky nebo pavouci budou o tomto víkendu k vidění na Plzeňsku. Chovatelé připravili hned několik akcí, kde budou buď prezentovat své úspěchy a nebo zvířata nabídnou zájemcům i k prodeji. Kdo chce získat nové informace a nebo rozšířit svůj domácí zvěřinec, může se vypravit buď do Nezvěstic, nebo do Plzně.

V Nezvěsticích na jižním Plzeňsku pokračuje i první víkendový den výstava králíků, holubů a drůbeže. Do areálu místních chovatelů mohou zájemci přijít v sobotu od 8 do 15 hodin.

„Je u nás vystaveno téměř 600 kusů zvířat, mnoho prodejných, takže lidé budou moci doplnit své chovy o králíky, drůbež i holuby,“ říká předseda nezvěstických chovatelů Jaroslav Matoušek

Český svaz nezvěstických chovatelů pořádá několik takových akcí za rok. Tahle je pro nás v této sezóně poslední,“ dodává Matoušek.

Pokud někdo obdivuje a rád chová zvířata exotická, na své si přijde na dalších zoo trzích v Plzni, začínají v sobotu v 9 hodin v Kulturním domě Peklo.

„Je možné si koupit nebo se jen podívat na spoustu ještěrek, hadů, pavouků, rybiček a jiných zvířátek. Součástí akce je i bezplatná veterinární poradna,“ doplňuje organizátor Zdeněk Bříza.

Zoo trhy v Plzni skončí nejpozději ve 12 hodin. Od zkušených chovatelů si návštěvníci mohou pořídit i krmení, terária a další potřeby nebo odbornou literaturu.

autor: lum
Spustit audio