Cítím se jako chudá královna, která má osteoporózu, směje se čerstvá držitelka Ceny Gustava Broma Koubková

3. květen 2023

Mimořádná, nespoutaná, živel – i tak by se dala popsat zpěvačka Jana Koubková, která 2. května 2023 převzala v brněnském Sono centru Cenu Gustava Broma.

Cenu uděluje každoročně Český rozhlas Brno na doporučení odborníků z řad hudebníků, publicistů, producentů, redaktorů a organizátorů festivalů.

„Ceny si nesmírně vážím a doma si ji vystavím,“ sdílí v Apetýtu svoje dojmy. „Patřím do generace, která měla možnost si Broma hodně vychutnat, protože byl nejenom vynikajícím kapelníkem, ale taky skladatelem, zpěvákem a vůbec dobrým člověkem. A uměl to pěkně natřít těm americkým jazzmanům,“ vypráví Jana Koubková.

Proč po celý život zůstala věrná jazzu? Nejen o tom je rozhovor Lucie Hostačné s improvizátorkou a jazzovou znalkyní Janou Koubkovou. Příjemný poslech!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.