Cvičení pro seniory nebo fotbal na trampolíně nabídne tradiční Sportmanie v Plzni

23. červenec 2020 11:30
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Sportmanie Plzeň

Město Plzeň i letos chystá tradiční akci nazvanou Sportmanie. Hlavně rodiny s dětmi si budou moci během devíti dnů v srpnu vyzkoušet různé druhy sportů v amfiteátru a parku za obchodním centrem Plzeň Plaza. Prezentaci zabezpečí zhruba 60 sportovních klubů z regionu a připraveny jsou i některé novinky. 

„Sportmanie proběhne v sektorovém modelu, to znamená, že budou vytvořeny tři sektory a v každém z nich bude v jeden okamžik maximálně tisíc lidí. Bude se to pečlivě kontrolovat a budou tam veliké zásoby dezinfekce,“ popsal opatření související s koronavirem plzeňský primátor Martin Baxa z ODS.

Už teď mají organizátoři potvrzeno 57 sportovních klubů, které budou hlavně rodinám s dětmi předvádět různé druhy sportů. Těšit se můžou například na lukostřelbu, šerm nebo atletické disciplíny. Přibyde ale samozřejmě i řada novinek. „Novou atrakcí je skimboard, což je jízda na prkně na vodě, ale není to v řece. Dále tam máme tak zvanou fotbalovou TRIO arénu od Honzy Webera, což je zjednodušeně řečeno fotbal v trampolíně,“ popsal vedoucí Odboru sportu na plzeňském Magistrátu Přemysl Švarc.

Rozcvičky, workshopy nebo autogramiády se známými sportovci

Na letošní Sportmanii nebudou chybět ani oblíbené rozcvičky pro zaměstnance, které budou probíhat mezi sedmou a osmou hodinou ranní. Novinkou potom bude každý všední den od 9:45 cvičení pro seniory. Na programu je i doprovodný běh Rozběháme Sportmanii Plzeň pro děti i dospělé, workshopy o zdravém životním stylu, kyneziotape nebo třeba ukázky integrovaného záchranného systému. Podle Přemysla Švarce jsou připravené také autogramiády. „U hokeje a házené už máme potvrzené termíny. U fotbalu jsme domluveni, že autogramiáda bude, ale ještě hledáme nejvhodnější termín,“ doplnil.

Kvůli bezpečnostním opatřením proti šíření koronaviru letos na Sportmanii naopak budou chybět vodní atrakce, kde podle organizátorů není možné nařízení dodržet.

Ke sportu budou i letos děti motivovat odměny. Za návštěvu 10 stanovišť můžou totiž získat medaile. „První tři dny se bude rozdávat bronzová, další tři dny stříbrná a poslední tři dny zlatá. Novinkou je, že medaile budou ve formě puzzle. Pokud děti přijdou všechny dny a budou mít všechny tři medaile, tak si z toho složí puzzle s logem Sportmanie Plzeň,“ dodal Přemysl Švarc.

„Hlavním cílem je i letos připravit rodinám s dětmi neopakovatelný zážitek s možností vyzkoušet si desítky různých sportovních stanovišť a potkat se se sportovními legendami a současnými reprezentanty," řekl plzeňský primátor Martin Baxa s tím, že Sportmanii můžete navštívit od 15. do 23. srpna.

autoři: Martina Klímová , jik | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio