Další žáci se vrátili téměř po půl roce do školních lavic

4. květen 2021 11:30, aktualizováno
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Žáci 2.stupně, testování

V pondělí začala rotační výuka na 2. stupni ZŠ a také žákům z nižšího stupně víceletých gymnázií. Povinně se musí dvakrát týdně testovat. Na gymnáziích zároveň v pondělí začaly jednotné přijímací zkoušky, které potrvají do čtvrtka.

Po půl roce distanční výuky se také žáci čtyř tříd z nižšího stupně gymnázia Luďka Pika v Plzni na Doubravce vrátili do školy. Primáni neměli od začátku školního roku ani možnost své spolužáky poznat. Do školy se těšili, ale obavy jim dělá velké množství testů na konci školního roku.

Ve škole probíhají také přijímací zkoušky

Současně s návratem části žáků se konají jednotné přijímací zkoušky na střední školy. „Nastoupí dvě primy, sekunda a tercie od druhé vyučovací hodiny a pro jistotu půjdou jiným vchodem, aby se nepotkali s uchazeči o přijímačky,“ oznámil ředitel gymnázia Luďka Pika Aleš Janoušek. Žáci musí podstoupit pravidelné antigenní testování. Z vyučovací hodiny, při které testování probíhá, však nezbyde téměř žádný čas na výuku.

Učitelé teď musí kombinovat prezenční a distanční výuku. „To bude velice náročné, protože se musí přecházet z učeben, kde děláme normální prezenční výuku a chytat spojení. Uvidíme, jak to bude fungovat, ale určitě je to hrozně náročné,“ konstatovala učitelka Ivana Sirotková.

autoři: Martina Klímová , Iva Štěpánková | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio