Děti si chtějí po návratu povídat a strašně moc se osamostatnily, říká ředitel ZŠ

16. duben 2021

Na téma návratu dětí do škol diskutovali v našem vysílání ředitelka ZŠ v Plzni-Božkově Hana Stýblová, zástupce ředitele pro teoretické vyučování Hotelové školy v Plzni, U Borského parku Jiří Holeček a ředitel karlovarské ZŠ Růžový vrch Josef Šrámek.

Předmětem debaty bylo například testování, které dle našich hostů probíhá na jejich školách bezproblémově. "Po dvojím testování jsme zjistili, že děti se nám vrátily s negativním testem a s pozitivní náladou. Stále si chtějí něco povídat mezi sebou a strašně moc se osamostatnily," zhodnotil aktuální stav ředitel ZŠ v Krušnohorské ulici Josef Šrámek.

"Začlenění do škol musí být pozvolné. Stav dětí po téměř roce covidové pauzy je velmi individuální a musíme jim dát čas a klid na aklimatizaci a návrat do normálních podmínek," vyjádřila Hana Stýblová, ředitelka ZŠ v Plzni - Božkově.

autor: Michal Jančařík | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.