Děti ze Základní umělecké školy v Tachově si zahrají divadlo na nové scéně

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Základní umělecká škola v Tachově má nově opravenou scénu pro divadlo

Velkou rekonstrukci má za sebou tachovská základní umělecká škola. Konkrétně šlo o opravu divadelní scény pro dramatický kroužek. Veřejnosti bude představená do konce ledna.

Prostory divadelní scény dostaly nejen nové zdi a podlahy, ale opravovala se i samotná scéna a přikoupilo se také nové vybavení. Divadelní kroužek Základní umělecké školy, který divadelní scénu využívá, má každý rok okolo padesáti žáků. Teď se všichni těší na brzkou premiéru v nových prostorách.

Základní umělecká škola v Tachově má nově opravenou scénu pro divadlo

„První představení děti předvedou na znovuotevření divadelní scény a to bude 22. ledna od 17 hodin. Tato akce je neveřejná, určená je jen pro zvané a hosty. Hned ale 28. ledna už budeme hrát pro veřejnost a rodiče žáků,“ řekla ředitelka ZUŠ Jana Válová.

Podporu práce s dětmi vidí jako velký klad třeba také Alena Dvořáková ze Studánky, která také podporuje mládež: „Divadelní scéna v umělecké škole byla už letitá, takže každá změna je dobrá. Myslím, že i ty děti to bude více bavit a zase to dostane nový nádech. Prostor divadelní scény se dá využít i pro veřejné akce, je ale malý a musí se předem objednat.“