Dětské muziky Meteláček a Třemcha se potkaly v rozhlasovém studiu / 1. část

24. červen 2022

Dlouhodobě patří mezi nejlepší české dětské lidové muziky a v letošní soutěži Základních uměleckých škol v ústředním kole obsadily v kategorii souborů lidové hudby opět zlatou příčku. 

Řeč je o dětských muzikách Meteláček ze ZUŠ Chválenická v Plzni a Lidové muzice TřemCha ze ZUŠ Třemošná, které se 24. června setkaly ve velkém hudebním studiu Českého rozhlasu Plzeň.

Poslechněte si ve dvou dílech záznam pořadu U muziky s Plzeňáky, který proběhl jako veřejná rozhlasová nahrávka ve studiu Českého rozhlasu Plzeň. Účinkovaly dětské lidové muziky Meteláček pod vedením Martiny Stachové a Lidová muzika TřemCha pod vedením Heleny Šandové.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.