Diecézní charita v Domažlicích už chystá Tříkrálovou sbírku

20. prosinec 2022 15:09, aktualizováno

Pracovníci a dobrovolníci Diecézní charity v Domažlicích už chystají křídy a kasičky pro koledníky. Ti by měli v lednu vyrazit na Tříkrálovou sbírku.

Diecézní charita v Domažlicích chystá Tříkrálovou sbírku

Jedná se o největší dobročinnou sbírkovou akci v České republice. Do její organizace a průběhu koledování se každoročně zapojí přes 70 tisíc dobrovolníků, kteří do kasiček vyberou desítky milionů korun. Sbírka sice začne až 1. ledna, už teď je ale potřeba zkontrolovat obleky, nachystat křídy a zapečetit kasičky pro koledníky.

„Pro oblast Domažlic máme připraveno 56 kasiček s červenými nálepkami se znakem a nápisem Charita České republiky. Pro aktuální sbírku máme nachystanou novinku, na kasičky plánujeme nalepit QR kódy pro přispěvatele, kteří by chtěli platit bezhotovostně,“ říká sociální pracovnice SOS Domažlice Lenka Eisenhamerová.

Tříkrálová sbírka v Domažlicích

Koledníci, kteří v převleku Tří králů vyrazí do ulic, budou mít k dispozici také speciální černou samolepku. Ta slouží pro domy a byty s bílými dveřmi, na ně se samolepka připevní a pak na ni lze křídou napsat tradiční nápis K+M+B 2023.

Peníze, jež se mezi 1. a 15. lednem 2023 v rámci sbírky vyberou na Domažlicku, zůstanou v regionu. Poputují do Azylového domu, SOS a Volnočasových klubů DUHA v Domažlicích, do Sociálně terapeutických dílen sv. Josefa v Domažlicích a Meclově, do Domova sv. Vavřince v Meclově a do Domova pro matky s dětmi v tísni v Havlovicích.

autoři: Martina Klímová , abk | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio