Divadelní léto pod plzeňským nebem už počtvrté přivítá Kryštofa Dvořáčka

29. červen 2022

V sobotu 2. července se v Plzni odehraje premiéra legendární komedie Ladislava Smočka Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho. V roli Tichého se představí Kryštof Dvořáček.

Kryštof po gymnáziu vystudoval obor herectví na Katedře činoherního divadla DAMU. Studium ukončil v sezoně 2019/2020. Například dědeček Kryštofa od herectví odrazoval. "Říkal, abych si našel něco pořádného. Dodělal jsem DAMU, začal covid a já nastoupil u dědy v chirurgické ordinaci jako asistent, takže byl mým chlebodárcem," vypráví.

Na základní škole ho ještě maminka dala na fotbal, ale nebylo to ono. "Seděl jsem na zemi, trhal jsem trávu a trenér na mě řval: Běhej! Až potom začala první taneční průprava a dramatické kroužky. Účinkoval také v dětském muzikálu, který režírovala Mirjam Landa.

Divadelní léto pod plzeňským nebem uvidí Kryštofa Dvořáčka počtvrté. Tentokrát hraje v představení Podivného odpoledne dr. Zvonka Burkeho. "Hraju starého mládence Tichého. Je to roztomilá, vtipná postava. Je to ňouma, ale přitom intelektuál, který miluje knihy," popisuje roli Kryštof.

Kryštof Dvořáček bydlí v Praze a jeho domovskou scénou je aktuálně Městské divadlo Kladno.

Spustit audio