Do Dvorany slávy hejtmana Plzeňského kraje vstoupily další osobnosti

Manažer a jeden z nejznámějších sládků Václav Berka, přední český filmový režisér Jaroslav Soukup a dlouholetá prvoligová hráčka a trenérka házené Libuše Škvařilová. Trojice osobností, kterou uvedl hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard do Dvorany sláv
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Manažer a jeden z nejznámějších sládků Václav Berka, přední český filmový režisér Jaroslav Soukup a dlouholetá prvoligová hráčka a trenérka házené Libuše Škvařilová. Trojice osobností, kterou uvedl hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard do Dvorany sláv

Dvorana slávy hejtmana Plzeňského kraje se otevřela pojedenácté 8. října. Vstoupily další tři významné osobnosti regionu v oblasti podnikání, umění a sportu.

Manažer a jeden z nejznámějších sládků Václav Berka, přední český filmový režisér Jaroslav Soukup, jehož nejúspěšnější filmy i seriál se odehrávají v Plzni či na Šumavě, a dlouholetá prvoligová hráčka a trenérka házené Libuše Škvařilová. To je trojice osobností, kterou letos uvedl hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard do jedenáctého ročníku Dvorany slávy.

Osobnosti, které se narodili nebo jsou spjati s Plzeňským krajem, převzaly v malém sále Měšťanské besedy z rukou hejtmana pamětní list a charakteristický kámen – achát. Do Dvorany slávy vstoupilo dosud 40 osobností. „Dneska se to celebritami nejrůznějšího druhu v médiích jenom hemží. Dvorana slávy je ale trochu jiny šálek kávy. Každý rok představujeme krajany, kteří mohou byt hrdi na svůj profesionální život a úspěchy," uvedl hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard při zahájení slavnostního ceremoniálu.

Sportovkyně, sládek i filmař

Ing. Václav Berka se narodil v Plzni a celý svůj profesní život spojil s plzeňským pivovarem. Dnes emeritní vrchní sládek v Plzeňském Prazdroji je spoluautorem dvou českých patentů a autorem a spoluautorem přednášek na pivovarských konferencích v Čechách i v zahraničí.

Plzeňský rodák Jaroslav Soukup je známý a úspěšný filmový režisér, scenárista a producent. Natočil filmové hity Vítr v kapse, Láska z pasáže, Kamarád do deště, Discopříběh, i jejich pokračování. Poslední prací Jaroslava Soukupa je televizní seriál Policie Modrava.

Libuše Škvařilová je rovněž rodilou Plzeňankou. Její házenkářská kariéra odstartovala v klubu ČSAD Plzeň, následovala dorostenecká reprezentace a přesun na Slavii VŠ Plzeň, kde hrála 1. ligu žen. Přes dorosteneckou a juniorskou reprezentaci došla až do národního týmu. V roce 1994 začala trénovat ženy na VŠ Plzeň, řadu let trénovala výběr Plzeňského kraje.

Spustit audio
autor: Michaela Svobodová|zdroje: Český rozhlas Plzeň, Plzeňský kraj