Domažlická dudácká muzika nahrála nové písně

15. únor 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Domažlická dudácká muzika

Další kapelou, která se v loňském roce postavila před rozhlasové mikrofony ve studiu Českého rozhlasu Plzeň, byla Domažlická dudácká muzika. 

Domažlická dudácká muzika zvolila dramaturgicky pestrou škálu písniček - od milostných, přes vojenské až k veselým tzv. ”škádlivkám” či “fexírkám”. I nástrojové obsazení kapely je pestré. Kromě běžné velké dudácké kapely a malých forem („malé selské trio“), je na nahrávkách k slyšení i niněra a malý xylofonek v kombinaci s basklarinetem.

V nových nahrávkách méně známých chodských písní se uplatnili všichni zpěváci Domažlické dudácké muziky - Martina Pincová, Kamil Jindřich, Josef Petržík a Josef Kuneš. Autorem všech hudebních úprav je Josef Kuneš, hudební režie se ujal Dalibor Bárta a na zvukovou kvalitu nahrávek dohlížel mistr zvuku Karel Brothánek.

autor: Josef Kuneš
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?