Dopřáváte si po jídle krátký odpočinek, nebo procházku? Před 100 lety měli jasno

Je po jídle zdravější procházka, nebo odpočinek na gauči? Před sto lety měli v této problematice naprosto jasno.

Jak se tenkrát psalo v Domácím rádci: Po obědě sobě lehni, přes hodinu ničím nehni. A časopis navíc dodával: Odpočinek a klid po jídle má vliv na spokojený obličej, jež udržuje v mladickém vzezření. Při odpočinku má tělo dostatek času potravu zpracovat. Neměl by však tento trvat déle než hodinu. Delší potom velmi škodí. Tak vidíte, každá doba má to své. Vaše Iva Hüttnerová.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.