Extraliga může poznat nového krále. Plzeň drží v ruce všechny trumfy

19. duben 2013

Hokejová Plzeň míří za svým historicky prvním extraligovým titulem. Ve finále vede nad Zlínem 3:2 na zápasy a dnes může před domácím publikem přidat rozhodující bod. Jenže jak se říká, poslední krok bývá nejtěžší.

„Nevím, jestli je to tlak, nebo euforie. Záleží taky na nás, jak se k tomu postavíme. Kdybychom si sami na sebe vytvářeli tlak, to by bylo asi špatné. Musíme se snažit využít toho, že vedeme, a začít zápas od začátku tak, jak jsme hráli druhou třetinu,“ říká útočník Indiánů Jan Kovář.

Připomíná tak výkon Západočechů ve druhé třetině pátého duelu, ve které definitivně převzali kontrolu nad vývojem utkání a následně zpečetili výhru na ledě soupeře. Jenže dnes to bude před domácím publikem složitější. Zaplněné tribuny vytvoří bouřlivou kulisu, která požene domácí do útoku.

„Může to být samozřejmě výhoda pro Plzeň, ale taky to může být naopak. Diváci je můžou hnát, aby hráli nátlakový hokej, z toho my můžeme těžit nějakými brejky a kontrovat tyhle situace. Věřím, že se vrátíme zpátky do Zlína,“ tvrdí přesvědčivě zlínský kouč Rostislav Vlach.

Hodně důležité pro vývoj utkání bude také to, jak se vyprázdní marodky obou týmů. Na každé straně visí otazník minimálně nad kvartetem hráčů. Je tedy možné, že se do plzeňského dresu znovu oblékne olympijský vítěz z Nagana Jaroslav Špaček. I když samotný hráč má úplně jiné přání.

„Věřím, že se uzdraví další hráči, myslím, že moje místo je na střídačce – ale jako trenéra.“

Čtěte také

O tom, zda naskočí Špaček do šestého utkání finálové série, se rozhodne až krátce před jeho začátkem. Úvodní buly padne v plzeňské ČEZ Aréně v 17 hodin a 30 minut a Radiožurnál vás o průběhu zápasu bude informovat v aktuálních vstupech. Třetí třetinu uslyšíte celou v přímé reportáži.

autoři: pka , tej
Spustit audio