Filmový festival slaví padesátku, od kraje proto získá více peněz

17. červen 2015

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech letos oslaví 50. výročí. Jeho organizátoři se proto obrátili na Karlovarský kraj s žádostí o navýšení příspěvku, kterým kraj akci tradičně podporuje. Původní částka 4 miliony korun se navýší o další 3 miliony. Rozhodli o tom krajští zastupitelé na svém jednání.

Se zástupci společnosti Film Servis Festival Karlovy Vary jednal hejtman Martin Havel. „S prezidentem festivalu Jiřím Bartoškou jsme projednali možnost zviditelnění Karlovarského kraje jako atraktivní destinace pro pobyt domácích i zahraničních návštěvníků nejen během této světoznámé kulturní události,“ uvedl Havel.

V rámci podmínek navýšení příspěvku Karlovarský kraj například získá vlastní prezentaci ve Festivalových novinách, návštěvníkům festivalu se ve vnitřním televizním okruhu představí projekt Živý kraj zahrnující kompletní informace o lázních, památkách či přírodě v regionu.

„Kromě toho budou účastníkům festivalu k dispozici propagační materiály Živého kraje a v oblíbených festivalových minutách vysílaných Českou televizí se objeví zajímavá regionální témata,“ doplnil Martin Havel.

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary se letos koná v době od 3. do 11. července 2015. V úvodu se uskuteční velká open air oslava před hotelem Thermal. Zahájení festivalu mohou lidé sledovat také v přímém přenosu České televize. Hlavním představitelem nové znělky pro 50. ročník festivalu se stal loňský držitel Křišťálového glóbu za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii, herec a režisér Mel Gibson.

autor: Směna ČRo Plzeň
Spustit audio