Fotbalistům Neapole nehraje vůbec nic do karet, Plzeň ale nesmí nic podcenit

Fotbalisté Plzně na tréninku před duelem s Atlétikem Madrid

Chladné počasí, třígólové manko a ještě k tomu náhlá nemoc jednoho z nejlepších hráčů v týmu. Zdá se že není nic, co by fotbalistům SSC Neapol hrálo před pohárovou odvetou v Plzni do karet. Jenže právě mizerná výchozí pozice může být pro italský celek výhodou. Není totiž nic snazšího než oslabeného soupeře podcenit.

Kdo by to byl ještě před týdnem řekl, že si fotbalisté Plzně mohou v domácí odvetě nejvíce uškodit sami. Znělo by to lehce směšně, až neuvěřitelně. A spíše se dalo čekat, že to budou hráči slavného týmu z respektované Serie "A", kteří si budou před druhým zápasem opakovat: "Hlavně nic nepodcenit." Jenže všechno je jinak, a tak se teď přesně tato slova ozývají z kabiny Viktorie.

"Pokud to chceme zvládnout, tak musíme být na zemi. Člověk nikdy neví. Nikdo nečekal, že v Neapoli vyhrajeme 3:0 a teď taky nevíme, jak to dopadne doma, takže musíme hrát na plno a udělat všechno pro vítězství," říká plzeňský brankář Matúš Kozáčik, jeden z hrdinů z prvního utkání v Neapoli.

I jeho skvělé zákroky teď trenér Pavel Vrba pouští svým svěřencům na videu, aby jim připomněl, že sice vyhráli 3:0, ale že dobrých 20 minut na začátku druhého poločasu nevěděli, kam dřív skočit.

"Já jim hlavně ukazuju, jak to na hřišti vypadalo a jak je Neapol obrovsky silná," připomíná Pavel Vrba, přestože italský tým přicestoval do Plzně bez hráče, který měl na velkém tlaku Neapole nejvýraznější podíl.

Na slovenského reprezentačního záložníka Marka Hamšíka, který v prvním duelu naštěstí pro Viktoriány naskočil do zápasu až po přestávce, se v těchto dnech lepí smůla. Přepadli ho zloději a poté i chřipka. Ale napětí a koncentrace plzeňských fotbalistů tím snad nepoleví, doufá útočník Marek Bakoš: "Dáváme si pozor na to, abychom nic nepodcenili. Takže se na zápas připravujem tak, jakoby byl stav nerozhodný. Jsme ale na špičkách, už to chceme mít za sebou."

Na špičkách už jsou jistě posledních pár dní i fanoušci Plzně, kteří věří, že se fotbalisté Viktorie, jako tomu bylo zatím pokaždé v evropských pohárech, v domácí odvetě zaradují z postupu.