Gabriela Partyšová odešla z velké televize do regionální. Teď jsem profesně spokojená, říká

2. červen 2026

Po 27 letech skončila na televizi Nova, kde jsme ji vídali ve Snídani s Novou nebo v různých společenských pořadech. Na obrazovkách zůstala. Kromě toho se stala kreativní ředitelkou.

V televizní branži se pohybuje bezmála třicet let. „Je to ústřední pilíř mojí práce a moc mě baví. Stále také moderuji různé akce, pomáhám v marketingu, věnuji se influencerství, mikrofon je většinou to pojítko,“ říká Gabriela Partyšová v pořadu Alex a host.

Začínala v České televizi. „Naše sousedka byla produkční a jako děti nás pozvala na casting na dabing Klementínky. Já to vyhrála a zjistila jsem, že je to husa. Takže moje první role byla husa Klementínka,“ usmívá se.

Objevila se také v Četnických humoreskách nebo v seriálu Vyprávěj. „Za herečku se nepovažuju, ale líbilo se mi herectví kombinovat se zpíváním, hudba mě pohltila. Chtěla jsem na JAMU v rodném Brně, obor muzikál. Ale to už nevyšlo, protože jsem dostala práci na Nově.“

Život v Praze a na Nově

Získala smlouvu a zalíbilo se jí i v Praze. „Zjistila jsem, že Nova byla moje cesta. Dostala jsem se pak zase ke zpívání a vydala několik desek, k redaktořině a postupně i k moderátorské roli. Moje cesta byla dlouhá, řekla bych, že to byla vysoká škola v terénu. Dneska si vážím každého střihače a každé profese v televizi, protože vím, co za tím stojí. Pamatuju, kdy jsme čtyřminutovou reportáž střihali dva dny a dvě noci. Takže já jsem zažila opravdu ještě to televizní řemeslo a jsem tomu moc ráda.“

Moderovala společenské až bulvární pořady. „Říkali jsme tomu laskavý bulvár. Nikdy jsme nic nesestříhali tak, aby to někomu ublížilo. Noční natáčení bylo náročné, ale v té době jsem byla noční tvor a strašně mě to bavilo. Ale dnes už bych do takového typu pořadu nešla.“

Za ještě náročnější považuje období, kdy moderovala Snídani s Novou. „Vstávala jsem ve 3:45. To nebylo jednoduchý a myslím, že moje vnitřní orgány dostaly za těch sedm let zabrat.“

Gabriela Partyšová a Alex Mynářová

Posun na kreativní ředitelku

S Novou ukončila spolupráci a stala se moderátorkou pořadu Party show a kreativní ředitelkou v televizi Praha TV. „Myslím, že některé kapitoly se mají uzavírat. Na Nově jsem zažila spoustu krásného a doteď tam mám spoustu přátel. Ale nějak na mě tlačil čas překlopit se do scenáristické a dramaturgické role, chtěla jsem i předávat své zkušenosti.“

To se jí díky nabídce z televize Praha TV povedlo. „Teď jsem profesně spokojená. Nejsem jen před kamerou, baví mě ta kreativita okolo a můžu rozhodovat. Věděla jsem, že jsem udělala krok jinam a že jsem šla z té velké televize do menší, regionální. Ale mně to vůbec nevadilo, protože dnes, když si to někdo bude chtít poslechnout nebo se podívat, může kouknout na YouTube nebo jiné platformy.“

Kteří hosté ji zaujmou nejvíc? Kudy vedla cesta do televize? Jak se jí nesla výpověď na Novu? Jaká je výhoda menšího média oproti nejsledovanější televizi? Syn Kristian studuje ve Skotsku. Jak vnímala, když opustil rodinné hnízdo? Poslechněte si v pořadu Alex a host.

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

Zmizelá osada

Koupit

Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.