Hana Heřmánková: Manžel nerad slaví a jeho 75. narozeniny byly národním svátkem

4. prosinec 2022

"Manžel, přestože nechtěl, měl samozřejmě nakonec oslavu doma i v divadle. A bylo hezké připomenout si tolik krásných filmů, které má za sebou," říká Hana Heřmánková.

Hana Heřmánková s moderátorkou Ivou Kokešovou

"Karel má rád anglickou módu, tvídová saka a podobně. Tak jsem mu sehnala takovou vestu v anglickém stylu. Překvapila jsem ho a myslím, že by se třeba ve Skotsku neztratil," popisuje Hana Heřmánková svůj dárek pro manžela k 75. narozeninám.

Manželé Heřmánkovi 30 let úspěšně šéfovali Divadlu bez zábradlí. Před časem předali vedení svým dvěma starším synům. "Teď už je to na nich, držíme jim palce. Já jsem na ně strašně moc pyšná."

Hana Heřmánková

Poslechněte si také vyprávění o pořadu Sama doma, o tom, jak Hana Heřmánková studuje vysokou školu nebo o početné rodině, pro kterou není legrace uvařit, protože je v ní mnoho vegetariánů.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.