Hokejový obránce Jakub Kindl bude oblékat dres Plzně

18. srpen 2021 11:05
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Hokejista Jakub Kindl se vrací do Plzně

Kvůli zdraví své rodiny vynechal Jakub Kindl minulou sezonu. Nyní se vrací do české extraligy. Klub HC Škoda Plzeň se čtyřiatřicetiletým bekem podepsal roční smlouvu.

Jakub Kindl působil v zámořské NHL v dresu Detroitu a Floridy, kde odehrál celkem 331 utkání. S manželkou trvale žije ve státě Michigan, kde se také přes rok udržoval v kondici. „Připravoval jsem se jak na ledě, tak i mimo led. Hokej mi chyběl a lákalo mě to jen sem do Plzně,“ vysvětlil.

Přestože pochází ze Šumperka a do extraligy nakoukl poprvé v dresu Pardubic, v úvahu pro něj přicházelo pouze angažmá na západě Čech. Naposledy přitom válel Jakub Kindl v předminulém ročníku německé DEL za Kolín nad Rýnem. Teď se vrací do týmu Škody, za který odehrál 63 zápasů v letech 2017 až 2019.

Zkušený bek je znovu natěšený na hokejové souboje

Hokej mu během pauzy ohromně chyběl a čas na ledě či v posilovně si užívá. Za Plzeň naskakuje do přípravných zápasů, hlavně se ale soustředí na nabírání fyzické kondice. „Soustředím se jen na sebe, abych se co nejlépe připravil a byl důležitou součástí týmu, kdy sezóna začíná už za měsíc,“ uvedl Jakub Kindl.

Plzeňská kabina si příchod Jakuba Kindla vyloženě přála. Což účastníkovi mistrovství světa v roce 2014 udělalo velkou radost. „Je dobré být tam, kde jste chtění, takže mě to velmi potěšilo,“ doplnil Kindl.

autoři: Vladislav Janouškovec , Iva Štěpánková
Spustit audio