Hokejový obránce Jeřábek se vrací do mateřské Plzně, po vážném zranění doufá v úspěšnou sezónu

31. červenec 2025 11:00

Hokejový obránce Jakub Jeřábek bude po ukončení smlouvy v Třinci pokračovat v extralize v dresu mateřské Plzně. Se svými novými spoluhráči se už zkušený bek zapojil do přípravy na ledě.

S Třincem získal Jakub Jeřábek dva tituly, svůj první ale vybojoval v roce 2013 s Plzní, kam se vrací po devíti letech. Čtyřiatřicetiletý Jeřábek věří, že na startu nové sezóny už bude stoprocentně fit.

Nešťastná srážka u branky na konci základní části sezóny 2023/24 mu přivodila otevřenou zlomeninu lýtkové a holenní kosti. Hokejista se poté dával do kupy téměř osm měsíců.

V minulém ročníku se v dresu Ocelářů na extraligový led vrátil, zdravotní problémy s nohou jej ale pustily jen do 23 zápasů. „Teď už si na zranění na ledě v podstatě nevzpomenu, ale uvidíme, jak noha vydrží zápasový koloběh,” komentuje před novou sezónou Jakub Jeřábek svůj aktuální stav.  

„Je to poctivý kluk, sám řekl, že pro tým musí být platný a musí hrát,” uvádí plzeňský trenér Josef Jandač. „Po tak těžkém zranění ale nikdo neví, jak se bude situace vyvíjet. Domluvili jsme se na tom, že zatím bude trénovat, zapojí se a uvidíme.”  

Jakub Jeřábek je jednou z deseti posil plzeňského týmu a ještě zvýší konkurenci v obraně, kde doplní reprezentanty Zámorského, Lotyše Rubinse či Ukrajince Merezhka. Ambicí Škody bude v nadcházející sezóně nekončit v předkole play-off.

autoři: Vladislav Janouškovec , abk
Spustit audio