I o třetím adventním víkendu nás čekají zajímavé akce

Od soboty začíná v mázhauzu plzeňské radnice fungovat vánoční pošta
Od soboty začíná v mázhauzu plzeňské radnice fungovat vánoční pošta

Vánoční trhy, Velký plzeňský betlém nebo tvůrčí dílny zaměřené na výrobu šperku. Tím vším se mohou malí i velcí zabavit o tomto víkendu v Plzni a okolí.

Od soboty začíná v mázhausu plzeňské radnice úřadovat vánoční pošta, kde bude pošťák prodávat vánoční pohledy opatřené originálním Ježíškovým razítkem. Denně bude k dispozici od 9 do 16 hodin, 23. prosince do 14 hodin.

Kromě toho tam bude tradičně vystavený i Velký plzeňský betlém. Je to betlém, který vzniká už 18 let, v současné době má okolo 800 figur, a každý rok se rozrůstá o další. I letos můžou zájemci přispět novými figurami, ale podmínkou je, že figurka musí znázorňovat toho samotného tvůrce. Měla by být zhruba 20 centimetrů vysoká, samosvojná a samozřejmě z nějakého trvanlivého materiálu.

Figurky potom tvůrce odnese do Muzea strašidel na náměstí Republiky. Tam jim přidělí číslo, zapíšou jméno dárce do evidenční knihy a pak je odnesou do betléma.

V Muzea strašidel je zároveň k vidění výstava medvědů, tedy samozřejmě hraček. Návštěvníci jich tam uvidí zhruba tisíc. Největší má dva metry, nejmenší dva centimetry. Výstava potrvá do 6. ledna 2019.

Nudit se nebudou lidé ani mimo Plzeň

V muzeu v Rokycanech připravili tvořivou dílnu s názvem Textilní šperk. Účastníci, i když v tomto případě to budou asi většinou účastnice, se pod vedením lektorek naučí techniku skládaných stužek. Dílna bude otevřená od 9 do 15 hodin a není nutné se na ní objednávat předem. Jedná se o doprovodný program k výstavě Po čem ženy touží aneb šperky a móda 1. republiky. Je to vánočně laděná výstava, která představuje třeba bižuterii a módní doplňky a je doplněná typickým interiérem měšťanského pokoje z počátku 20. století.

Na náměstí v Domažlicích budou v sobotu zahájeny Vánoční trhy. Součástí bude i tradiční česká zabíjačka a chybět nebude ani hudba u stromečku.

Víkend může zpestřit také zahájení lyžařské sezony, ta začíná třeba v areálu na Špičáku nebo Nad Nádražím v Železné Rudě.