Interaktivní kurz pro plzeňské seniory s názvem Nedám se! pokračuje i letos

8. září 2021 20:00, aktualizováno

Kvůli protiepidemickým opatřením museli organizátoři projekt Nedám se! přesunout z června na začátek podzimu. Součástí kurzu pro seniory je například sebeobrana, trénink paměti nebo i osvěta v oblasti sociální pomoci.

„Projekt Nedám se!, je čtyřdenní intenzivní výcvik určený úspěšným absolventům plzeňské senior akademie, kterou tradičně pořádá Městská policie Plzeň na území čtyř největších plzeňských obvodů. Účastníky jsou senioři 60+, popřípadě invalidní důchodci, trvale žijící v Plzni. Horní věková hranice není dána, takže se nám opakovaně stává, že se zúčastňují ročníky 1935 a starší, jak tomu bylo právě v uplynulém turnusu,“ řekla vedoucí odboru sociálních služeb plzeňského magistrátu Alena Hynková.

První interaktivní kurz v letošním roce v rámci projektu Nedám se! se uskutečnil v uplynulých dnech v Srní. Účastníci se věnovali sebeobraně, laserové střelbě, tréninkům paměti, vědomostním testům a mnoha dalším aktivitám včetně osvěty z oblasti sociální pomoci a seniorských exekucí.

Dnešní seniory lákají zajímavé akce

„Kurz je zaměřený na sociálně bezpečnostní tématiku. Detailní program je ale pro účastníky do poslední chvíle tajný, protože o to bezprostřednější jsou potom jejich reakce. Nutno dodat, že dnešní senioři jsou nejen nesmírně aktivní a vitální, ale navíc disponují velkým vědomostním potenciálem. Postavit zajímavý a chytlavý program pro tuto kategorii, je čím dál víc složitější. O to víc nás všechny realizátory těší ty reakce v závěru, které jsou veskrze pozitivní a díky nešetří,“ doplnila Alena Hynková.

Další turnus kurzu startuje 14. září opět v Srní a je určen pro účastníky senior akademie z městských obvodů Plzeň 2 a Plzeň 3.

Veškeré informace k Plzeňské senior akademii či ke kurzu Nedám se! získají zájemci na odboru prevence Městské policie v Plzni, a to na telefonním čísle: 378 036 931 nebo přímo na služebně v Polední ulici 6.

autoři: Veronika Krátká , jik | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio