Jak se správně odkládá příbor po jídle. Radí Eva Filipová

Nejdříve odkládáme nůž, před něj položíme vidličku

Příbor po skončení jídla odkládáme na talíř. Položíme ho do talíře ve směru hodinových ručiček, a to ve směru od 10. hodiny směrem ke 4.  

Nejdříve odkládáme nůž (střenka je na 10. hodině), před něj položíme vidličku.

Pokud jsme během jídla použili i tzv. gurmetovou lžičku, tedy lžičku na omáčku, tak ji položíme ve stejném směru před příbor, aby byla před námi na talíři jako první.

Příbory tak leží na talíři souběžně s oběma držátky k pravé straně. Je to znamení pro číšníka, že jsme dojedli, i když jsme třeba nezkonzumovali vše.

Eva Filipová

Eva Filipová se zabývá především tématikou společenského chování. Je autorkou knihy Společenská nápověda. Po roce 1991 byla jednou z prvních, která začala s programem úspěšných kurzů pro ženy. Sama absolvovala studium na Mezinárodní škole pro estetiku v New Yorku.

Je členkou redakční rady časopisu Prestige, autorkou mnoha zajímavých reportáží z exotických zemí a spoluautorkou Zlaté kuchařky. Její mimořádný zájem o gastronomii a znalost prostředí jí přivedl k napsání dalších knih jako Exellent menu a Česká moderní kuchyně. Práci kuchařů obdivuje a jejich finální výtvory považuje za výtvarná díla.

Eva Filipová