Jan Jiráň napsal žádost o ruku v autobusu na notový papír. Dotyčnou znal pár minut

Český rozhlas Plzeň zavítal s pořadem Otázky Tondy Procházky do Kulturního domu Nýřany. Pozvání přijali Světlana Nálepková a Jan Jiráň.

Svou první ženu viděl poprvé Jan Jiráň, když jel na představení do Českých Budějovic. V autobusu seděla smutná dívka, celá v černém. „Chtěl jsem ji rozveselit, jukal jsem na ni, ale byl pořád teskná. Když jsem vystupoval, vytrhl jsem z notového sešitu papír a napsal na něj: Chtěl bych si vás vzít, snad to není příliš ukvapené. Napsal jsem adresu, podal jí lísteček a vystoupil,“ vzpomíná Jan Jiráň. Za týden měl ve schránce dopis od ní, že se 24. června v 17 hodin sejdou před Staroměstskou radnicí i se svědky. „Bylo mi 22 let. Vůbec jsem o ní nic nevěděl. Maminka mi řekla, že jsem pošuk a dala mi tři stovky. Tenkrát ještě svatba neproběhla, ale byli jsme na večeři. Za 14 dní jsme se opravdu vzali a byli jsme spolu 13 let,“ dodává Jan Jiráň.

Čtěte také

Světlana Nálepková se s Janem Jiráněm poprvé v divadle potkala při představení Sněhurka na trampolíně v 80. letech. Poslechněte si, jak na tyto začátky vzpomíná. Naopak její současnost je pilná příprava recitálu s písněmi Hany Hegerové. Brzy s ním vyrazí po vlastech českých.

autoři: Antonín Procházka , iko
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

klasika.jpg

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?