Japonské děti, které prožily zemětřesení a tsunami, zavítaly na Plzeňsko

28. březen 2012

Na Plzeňsko zavítaly japonské děti ze severovýchodní části ostrova Honšů, který před rokem zasáhly nejdříve zemětřesení a pak i ničivá vlna tsunami. 30 dětí z nejvíce postižených oblastí pozvala Česko-japonská společnost v rámci humanitární sbírky na týdenní pobyt do Česka. Mladé, usměvavé a vděčné Japonce přivítala na plzeňské radnici náměstkyně primátora Eva Herinková.

Cílem relaxačního pobytu dětí byla nejenom psychická regenerace a navázání nových kontaktů, ale zejména získání pozitivní motivace, které je v postižených oblastech nezbytně zapotřebí.

„Česká republika je úžasná. Ze všeho nejvíc mě uchvátila historie pražského hradu, tam jsem ji cítil na každém kroku“, odpověděl Sato Tsubasa na otázku, co se mu v Česku líbilo nejvíce. S dalšími dětmi z postižené oblasti Tohoku navštívil v minulých dnech také Národní divadlo, pražskou ZOO nebo Národní technické muzeum. Na Plzeňsku byl Sato Tsubasa nadšený z návštěvy továrny Panasonic na Borských polích.

Japonské děti také navštívily rodinnou farmu v Milínově. Na střední umělecko-průmyslové škole Zámeček pak pro ně byly připraveny společné výtvarné dílny s českými studenty. Návrat do Japonska čeká děti ve středu. Z Prahy do oblasti Tóhoku budou cestovat dlouhých 48 hodin.

autor: lum
Spustit audio