Jaroslav Špaček: Medaile se zase budou vozit. Potrvá to ještě 3, 4 sezóny

26. únor 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Hokejista a trenér Jaroslav Špaček

Od slavného naganského triumfu uplynulo 22. února už 23 let. Jaroslav Špaček následně posbíral tři světová vítězství, dostal se do finále Stanley cupu, získal bronz na olympiádě v Turíně.

V posledních letech česká reprezentace medaile nevozí. Jaroslav Špaček, který stojí na lavičce jako asistent trenéra reprezentace, říká: "Úspěchy zase přijdou. Máme šikovné hokejisty, kteří se na mezinárodní úrovni prosadí. Až si vše sedne, medaile se opět budou vozit. Někteří ještě potřebují dozrát a nabrat zkušenosti, ten proces bude trvat ještě 3, 4 sezóny".

Jaroslav Špaček s moderátorem Michalem Jančaříkem

Ohledně plzeňského extraligového týmu nevidí budoucnost černě ani po letošní covidové sezóně. "S Martinem Strakou klademe důraz na výchovu a zapracovávání mladých, což se nám dlouhodobě daří. Nejsme tedy odkázáni jen na drahé nakupování jinde," dodává.

Jaroslav Špaček se narodil 11. února 1974. V Plzni odstartoval v sezoně 1992/93 profesionální kariéru. V roce 1997 odešel do Färjestadu, s nímž vyhrál švédskou ligu. Skvělou sezonu završilo olympijské zlato a draftování Floridou. V zámoří působil také v Chicagu, Columbusu, Edmontonu, Buffalu, Montrealu a Carolině, kde v roce 2012 ukončil hráčskou kariéru. Při výluce NHL v sezoně 2004/05 se vrátil do Plzně, v závěru sezony posílil i Slavii. Od sezony 2012/13 se stal v Plzni asistentem trenéra. Ve finále play off 2013 kvůli rozsáhlé marodce obránců ještě dokonce hrál a podílel se na zisku historického titulu. S národním týmem se stal 3x mistrem světa, z olympiády má zlato (1998 v Naganu) a bronz (2006 v Turíně).

autoři: Michal Jančařík , iko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio