Jednou nebo celoročně plodící jahody? Poradíme, co se vyplatí pěstovat

30. září 2022

Jsou celoročně plodící jahody opravdu tak špatné? Vše vysvětluje plzeňský zahradník Přemysl Písař a zaměří se i na bezúdržbové záhony s netkanou textilií, které někteří odborníci nedoporučují.

Čestný prezident Unie destilatérů, Václav Šitner z Blatné, který se oboru věnuje přes 42 let poradí, jak přeměnit ovoce z našich sadů, které už nespotřebujeme, na ovocnou pálenku. Vyjde i s bezpečným zpracováním v ovocné pálenici na polovinu ceny na trhu a může být vhodným dárkem.

Od nových oken očekáváme minimální únik tepla ale také odhlučnění od venkovního prostředí. Jak dopadlo 8 oken, náhodně zakoupených na internetu v testu? Prozradí Tomáš Sysel z Institutu zdravého bydlení. Vyplatí se dvojskla nebo dokonce okna s trojitými skly?

Koupili jste si krbová kamna, aby vaše domácnost ušetřila za elektřinu a plyn? Dřevo i po zdražení je nejlacinějším topením. Jak správně zatápět v krbových kamnech poradí Martin Šesták – prodejce kamen a krbů v Plzni.

autor: Jiří Šobr | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.