Jednou nebo celoročně plodící jahody? Poradíme, co se vyplatí pěstovat

30. září 2022

Jsou celoročně plodící jahody opravdu tak špatné? Vše vysvětluje plzeňský zahradník Přemysl Písař a zaměří se i na bezúdržbové záhony s netkanou textilií, které někteří odborníci nedoporučují.

Čestný prezident Unie destilatérů, Václav Šitner z Blatné, který se oboru věnuje přes 42 let poradí, jak přeměnit ovoce z našich sadů, které už nespotřebujeme, na ovocnou pálenku. Vyjde i s bezpečným zpracováním v ovocné pálenici na polovinu ceny na trhu a může být vhodným dárkem.

Od nových oken očekáváme minimální únik tepla ale také odhlučnění od venkovního prostředí. Jak dopadlo 8 oken, náhodně zakoupených na internetu v testu? Prozradí Tomáš Sysel z Institutu zdravého bydlení. Vyplatí se dvojskla nebo dokonce okna s trojitými skly?

Koupili jste si krbová kamna, aby vaše domácnost ušetřila za elektřinu a plyn? Dřevo i po zdražení je nejlacinějším topením. Jak správně zatápět v krbových kamnech poradí Martin Šesták – prodejce kamen a krbů v Plzni.

autor: Jiří Šobr | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.