Josef Vavruška

mistr zvuku

V současnosti pracuji jako mistr zvuku.

V plzeňském rozhlase pracuji od r. 1974. Nastoupil jsem do skupiny přenosů. V roli technika jsem s přenosovým vozem sjezdil nejen celý západočeský kraj, ale i další místa v celé republice. Vysílal jsem z mnoha akcí, natáčel mnoho různých vystoupení i koncertů. V současnosti pracuji jako mistr zvuku.

Nejvíce mne baví právě práce v terénu - živá vysílání, nahrávky, a to pro svojí neopakovatelnost a dramatičnost. Některé akce jsou nezapomenutelné - například vysílání jedné sportovní akce přes oceán na ostrov Réunion.

Zažil jsem fantastickou atmosféru v roce 1990 na náměstí Republiky v Plzni při oslavách osvobození. Nezapomenutelné jsou také některé koncerty, např. v Praze na Pražském jaru v kostele Svatého Mikuláše na Malé Straně s Českou filharmonií, nebo v katedrále sv. Bartoloměje v Plzni atd...

Zúčastnil jsem se i setkání s různými více či méně známými a zajímavými lidmi, například na nahrávkách v Divadle Miroslava Horníčka v Plzni.

A mimochodem jsem se v rádiu setkal i se svojí ženou Janou - spolu jsem nastoupili do rádia ve stejném roce, dni a hodině!

Sledujte nás

Kolegové