Kandidátem ODS na hejtmana v Plzeňském kraji bude Jiří Pospíšil

9. červenec 2012

Lídrem ODS v Plzeňském kraji pro krajské volby je odvolaný ministr Jiří Pospíšil. O změně kandidátky rozhodl regionální stranický sněm. Ten také schválil, že celá kandidátka se o jedno místo posune. Exministr Jiří Pospíšil dostal v tajné volbě 73 z možných 76 hlasů.

„Budeme chtít nabídnout občanům Plzeňského kraje lepší správu kraje, já osobně se domnívám, že ODS v posledních osmi letech, kdy kraj od roku 2000 do roku 2008 řídila, tak spravovala kraj lépe než socialní demokraté“, řekl po svém zvolení Jiří Pospíšil.

Dlouholetý šéf ODS v Plzeňském kraji Jiří Pospíšil nahradil na prvním místě dosavadní jedničku, bývalou náměstkyni plzeňského primátora Marcelu Krejsovou. „To je jako kdybyste se Pavla Horvátha zeptali, jestli je mu líto, když by do týmu Viktorky přišel Messi, že dali tu kapitánskou pásku zrovna jemu“, řekla Marcela Krejsová.

Nově schválenou kandidátku musí ještě v pondělí schválit Výkonná rada ODS. Místopředseda plzeňské ODS Roman Jurečko věří, že rada změny schválí: „Doufám, že výkonná rada se k tomu postaví čelem a zatím co mám zprávy mi nepřipadá, že by to chtěl někdo rozporovat, ale možné je cokoliv.“

V podzimních krajských volbách bude hlavním rivalem Jiřího Pospíšila současný hejtman a předseda krajské organizace ČSSD Milan Chovanec. Strana TOP 09 postavila na první místo kandidátky starostu Spáleného Poříčí Pavla Čížka, KSČM poslance Karla Šidla a lidovci v koalici se Stranou soukromníků ČR a hnutím Nestraníci bývalého náměstka plzeňského primátora Petra Náhlíka. Věci veřejné pravděpodobně kandidátku stavět nebudou.

autor: lum
Spustit audio