Kapří hranolky. Nebojte se změny na vánočním stole

O tento recept si napsalo několik posluchaček a posluchačů. Potěšilo nás, že se do naší miniankety zapojili i muži! 

Ingredience
  • 600 g filetů z kapra
  • Na marinádu: 2 - 3 vejce (podle velikosti)
  • 3 stroužky prolisovaného česneku
  • 1 svazek najemno nasekaných oblíbených bylinek (libeček, celerová nať, tymián, šalvěj)
  • sůl, mletý pepř
  • Směs na obalení: cca 150 g hladké mouky
  • 1 polévková lžíce sladké mleté papriky
  • olej na smažení

Kapra vykostíme a filety nakrájíme na nudličky velikosti větších hranolků. Vejce, prolisovaný česnek, nasekané bylinky, sůl a pepř dobře vidličkou našleháme a do takto připravené marinády rybí hranolky naložíme na 2 - 3 hodiny. Poté je vyjmeme a necháme je trochu okapat. V mouce, promíchané s mletou paprikou, obalíme nudličky a v rozpáleném oleji smažíme dozlatova.

Vhodnou přílohou mohou být brambory v různých úpravách, chléb, či zeleninové saláty. My dnes však připravujeme kapří hranolky na Vánoce a tak nemůže chybět tradiční bramborový salát, který k těmto hranolkům chutná znamenitě.

Mirka Kuntzmannová

Miroslava Kuntzmannová

Původním povoláním zdravotní laborantka, ale vaření ji baví už od dětství. Od roku 1994 vydává populární kuchařské knihy i videa. Spolupracovala s Jiřinou Bohdalovou a jako první u nás napsala i kuchařku ze seriálového prostředí Recepty z Ulice.

autor: iko

Nejnovější recepty

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...