Karlovarská krajská knihovna investovala do nové techniky

2. únor 2015
Zprávy , Zprávy

Novou, modernější technikou disponuje od nynějška společenský sál v Krajské knihovně Karlovy Vary. Podle ředitele knihovny Vratislava Emlera přišla obnova techniky celkem na 230 tisíc korun.

Po deseti letech užívání sálu bylo nutné vyměnit některé součásti systému a pořídit nový software. Organizátoři akcí v sále mají nyní k dispozici 6 mikrofonů či nový dataprojektor. Technika se spouští pomocí moderního centrálního ovládacího panelu, který usnadňuje obsluhu systému.

„Jedním tlačítkem pracovník knihovny uvede do chodu plátno a projektor, dalším ho nasvítí podle požadavku přednášejícího. Také můžeme využít oba dataprojektory zároveň, což bylo v minulosti poměrně problematické,“ doplnil Vratislav Emler.

Klienti mohou rovněž využít wifi připojení a tlumočnickou techniku. V loňském roce knihovna uspořádala 42 akcí pro veřejnost. Sál využívají také různé společnosti k pořádání svých akcí.

„Za rok 2014 evidujeme 160 pronájmů. Firmy, které u nás organizují různá školení či semináře, oceňují především dostatek parkovacích míst, možnost občerstvení na místě i příznivé ceny,“ uzavřel ředitel knihovny.

autor: Směna ČRo Plzeň
Spustit audio