Kraj rozdělí na sociální služby více než 250 milionů korun

6. únor 2015

Karlovarský kraj získal na financování sociálních služeb pro letošní rok částku 257 milionů korun. Prostředky rozdělí celkem 153 poskytovatelům těchto služeb v regionu. Změnou zákona přešla tato kompetence přidělování financí pro poskytovatele sociálních služeb z Ministerstva práce a sociálních věcí právě na kraje.

„Podařilo se nám získat o 13 milionů více, než tomu bylo v minulém roce a budeme se snažit, abychom pro klienty zajistili i nadále kvalitní a dostupné poskytování sociálních služeb v Karlovarském kraji,“ uvedl náměstek hejtmana Miloslav Čermák na tiskové konferenci.

Pro Karlovarský kraj byl zákonem stanoven pevný koeficient 3,4%, který i do budoucna zajistí finance pro poskytovatele sociálních služeb. Mezi nejnákladnější patří pobytové, určené klientům, kteří nejsou soběstační a potřebují nepřetržitou péči jiné osoby.

„Naší snahou ale je, aby lidé co nejdéle zůstávali doma, v prostředí, které je pro ně přirozené a jsou na něj zvyklí. Budeme tedy podporovat rozvoj takových služeb, aby s jejich pomocí byli i senioři nebo lidé se zdravotním postižením schopni co nejdéle fungovat ve svém vlastním domově,“ doplnil náměstek hejtmana Miloslav Čermák.

autor: Směna ČRo Plzeň
Spustit audio