Krajský slet Plzeňského kraje v Plzni přivítá 1 200 sokolů

12. červen 2024 10:25

Mimořádnou událost hostí o víkendu Plzeň. Krajský slet Plzeňského kraje přivítá 1 200 cvičenců a vystoupení na stadionu Sokol Plzeň Letná v sobotu 15. června bude secvičnou před celostátním sletem, který bude začátkem prázdnin v Praze.

Krajský slet Plzeňského kraje

„Zveme všechny zájemce o sport a hromadná tělovýchovná vystoupení k nám do Plzně na Krajský slet. Společně prožijeme příjemné odpoledne a pohybem s hudbou oslavíme tuto mimořádnou událost. Těší se na vás všichni cvičenci, cvičitelé a celý organizační štáb," řekl Pavel Strejček, I. místonáčelník ČOS, náčelník sokolské župy Plzeňské.

Například v pořádající župě Plzeňská nacvičuje na slet 468 cvičenců. Krajský slet v Plzni ale přijedou podpořit také cvičenci ze žup v Plzeňském kraji (Šumavské a Rokycanovy), ale i z krajů Karlovarského, Jihočeského, Středočeského a z Prahy.

Krajský slet bude v sobotu zahájen v 16 hodin vztyčením vlajek, příchodem praporů a krojů. Následovat bude přehlídka 12 hromadných skladeb na stadionu T. J. Sokol Plzeň Letná. Fanoušci se můžou těšit například na silné muže v trojpatrových pyramidách, či elegantní ženy, které jsou důkazem toho, že pohyb je především radost. Strhnou je hravé skladby pro školáky a dojmou tříleté děti, které nejen že se na té velké ploše neztratí, ale zacvičí s naprostou samozřejmostí. Každý rodič v tu chvíli v duchu jen tiše smekne klobouk před trpělivostí a odhodláním jejich cvičitelek a cvičitelů.

Podle starosty České obce sokolské Martina Chlumského jsou regionální slety velmi důležité. Propagují sokolské župy v místě jejich působení a upevňují jejich pozice v rámci kraje. „Sokol se dostane do povědomí veřejnosti a osloví nové zájemce o sportovní a kulturní činnost. Návštěvníci zažijí společně s námi atmosféru, která se opakuje jednou za šest let,“ říká Martin Chlumský.

Regionální slety jsou nedílnou a důležitou součástí XVII. všesokolského sletu. Vrcholem bude sletový týden v Praze od 30. června do 5. července 2024, na který z celého Česka přijede až 20 tisíc účastníků.

autoři: Pavel Halla , iko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Související