Krytý bazén v Rokycanech je v provozu přes 20 let, navštívily ho už téměř dva miliony lidí

25. leden 2023 11:19, aktualizováno

Už víc než 20 let je v provozu krytý bazén v Rokycanech. Od roku 2002 přivítal skoro dva miliony návštěvníků. Letos ho čeká modernizace kotelny.

Bazén je dlouhý 25 metrů. „Samotná stavba vznikla už před rokem 1989, kdy byla vybudována bazénová vana původně o šesti drahách. Ta se pak ale zakonzervovala a hotový bazén se otevřel až v roce 2002. Nakonec má jen tři dráhy, zbytek prostoru se využil pro wellness program, tedy masážní lůžka, chrliče a vířivku,“ popisuje Jaroslav Moravec, vedoucí sportovních zařízení města Rokycany.

Bazénu samozřejmě nesmí chybět tobogán. Současný, který měří 80 metrů, je v areálu od roku 2016, kdy proběhla rozsáhlá revitalizace tohoto sportovního zařízení. Na místě původního čtyřicetimetrového tobogánu, jenž se přesunul na koupaliště, je dnes nerezová vířivka.

Letos zařízení čeká modernizace kotelny. „Máme tu dva kotle, které ohřívají vodu do celého areálu. Už jsme vyměnili plynový hořák na prvním kotli, ten druhý bude následovat v nejbližší době. Během letní odstávky pak proběhne výměna veškerých rozvodů a ventilů,“ uvádí Jaroslav Moravec.

Město letos počítá kvůli nárůstu cen energií s tím, že se náklady na provoz bazénu zvýší zhruba o 4,5 milionu korun. To si vyžádalo zdražení ceny vstupného o 10 korun. Dle starosty Rokycan Jiřího Sýkory vedení města aktuálně řeší alternativní zdroje energií – fotovoltaiku, případně tepelná čerpadla. „Žádosti o dotace bychom rádi podali do konce května s tím, že realizace by proběhla příští rok.“ I přes zvýšení vstupného je nyní návštěvnost bazénu vysoká. Ve všední dny přichází kolem 400 lidí a padl i rekord – v jednom dni se v bazénu vykoupalo přes 700 plavců.

autoři: Veronika Krátká , abk | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio