Kvalitně vybavené domácí sauny jsou dnes finančně dostupné

28. listopad 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy sauna

O zajímavě probarvených zimních zahradách, které vám určitě udělají radost, o sportovním rybaření i o domácích saunách je nejnovější Hobby magazín speciál.

Které rostliny sice nejsou pro užitek, ale i v zimě přinesou potěchu pro naše oči? Ty představil plzeňský zahradník Přemysl Písař.

Zima je obdobím, kdy v našich domácnostech můžeme najít nejrůznější druhy plísní. Proč se objevují? Jak jim předcházet a jak se jich zbavit zajímalo Jiřího Šobra u Tomáše Sysla z Institutu zdravého bydlení.

Při současných teplotách je lepší posedět u praskajících krbových kamen nebo rozpáleného radiátoru doma, ale letošní zarybňovací plán láká spoustu sportovních rybářů v západních Čechách k vodě. To potvrdil i Petr Dimitrov, technik Územního svazu Českého rybářského svazu v Plzni.

Pobyt v přírodě doporučují lekáři každý rok, letos to ale platí asi dvojnásob. Plavání v bazénech nebo pobyt ve fitnes centrech jsme totiž museli omezit. A týká se to i saun. Kvalitně vybavené sauny jsou dnes už ale finančně dostupné a pokud máte větší byt nebo rodinný dům, můžete si sauny uživat bez omezení. Vejdou se do chodby, velké koupelny i do ložnice. Více infomací o Finských saunách a infra saunách poskytl Gabriel Cucor.

autor: Jiří Šobr | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...