Leden není vhodný na řez ovocných stromů

Plzeňský zahradník Přemysl Písař radí, proč se nevyplatí prořezávat ovocné stromky v lednu, i když právě teď na to máme čas. Naučíme se i základní řezy, které by měly stromek posílit a zvýšit úrodu.

6. ledna začala platit novela zákona o ochraně spotřebitele a občanského zákoníků. Co se pro nás změní a co pro prodejce – vše dopodrobna vysvětlí odborník JUDr. Václav Havlík.

Zaměříme se i na ptačí chřipku a volné chovy drůbeže s Karlem Makoněm ze Záchranné stanice živočichů v Plzni.

Už delší dobu je na trhu ventilátor, který jednoduše nainstalujete na krbová kamna a když se zahřejí, on se roztočí a stoupající teplo z kamen využije k jeho rozvodu do místnosti. Jak funguje vysvětlí Martin Šesták, prodejce krbů a kamen v Plzni.

autor: Jiří Šobr | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.