Legendární Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů vystoupí v Plzni

25. září 2022

Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů (BROLN) slaví v letošním roce 70. výročí a při té příležitosti kromě nového CD připravil řadu koncertů. Jeden z nich proběhne už brzy také v Plzni! Na jedinečný hudební zážitek jste zváni 6. října od 17:00 do velkého hudebního studia Českého rozhlasu Plzeň.

BROLN – Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů vznikl jako rozhlasové těleso v roce 1952 pro potřeby vysílání tehdy Československého rozhlasu. Jeho zakladatelem, prvním uměleckým vedoucím i dramaturgem byl Jaroslav Jurášek. Od té doby se v BROLNu vystřídala celá řada vynikajících hudebních osobností – muzikantů, zpěváků i hudebních upravovatelů.

BROLN byl vždy značkou vysoké interpretační úrovně, tvořili ho vždy muzikanti s citem pro lidovou hudbu a zároveň s dokonalou technikou umožňující virtuózní výkony i na poli lidové hudby. Ke spolupráci s orchestrem jsou od založení až do současnosti zváni rovněž vynikající zpěváci – sólisté z různých míst naší republiky.

V letošním „jubilejním“ roce Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů připravil nové dvojCD nazvané „BROLN 70“. Kromě výběru nahrávek z archivu tělesa obsahuje také zcela nové snímky, které v brněnském studiu Českého rozhlasu vznikly v březnu tohoto roku. Zároveň BROLN ke svému jubileu také připravil několik koncertů.

BROLN v Plzni!

Jeden z koncertů BROLN 70 proběhne 6. října od 17:00 hod velkém hudebním studiu Českého rozhlasu Plzeň (nám. Míru 10). Vstup do studia je zdarma (do naplnění kapacity studia), místenky jsou již nyní k dispozici na recepci Českého rozhlasu Plzeň (vyzvednout si je můžete kdykoliv – denně od 8 do 18 hod). Nenechte si tuto jedinečnou hudební událost ujít, srdečně zveme, těšíme se na vás!

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?