Lidé z Plzeňského kraje odkládají a ruší svatby. Sňatků ubylo o polovinu

20. březen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Svatba

Svou svatbu na zámku Kozel musela Karin Lopatová z Litic u Plzně odložit už třikrát. Jedním z důvodů jsou přísná vládní opatření, která znemožňují přítomnost většího počtu osob při svatebním obřadu.

Karin si odmala přála velkou svatbu se všemi svými blízkými a kamarády. Její sen už potřetí překazila koronavirová pandemie. „Oba máme velkou rodinu a když každému z nás přijde pět přátel se svým partnerem, tak jsme velice snadno na padesáti svatebčanech,“ sdělila Karin Lopatová, která se snoubencem svatbu z listopadu odložila na únor.

Kaple na zámku Kozel

Situace v únoru však byla ještě horší, a proto se snoubenci rozhodli svatbu oddálit ještě o jeden měsíc, a to na 20. března. Nyní jsou však opatření taková, že na svatbu Karin se nemůže přijet podívat ani její maminka, protože žije v okrese Plzeň-jih a zámek Kozel patří pod Plzeň-město. Druhé odložení svatby Karin obrečela.

Podobných párů jako je Karin a Jiří je v kraji více. „Cítil jsem naštvání ne na tu situaci, ale na způsob řešení. Lidé dopředu neví, na čem jsou,“ zmínil Jan Polívka z Blovic, který svou svatbu se snoubenkou přeložil na 11. září. Památkou na zvláštní koronavirovou situaci budou jejich snubní prstýnky s datem původního termínu svatby.

Plzeňská matrika potvrzuje, že lidé přesouvají nebo ruší své svatby. Od začátku roku eviduje jen 49 sňatků což je téměř o polovinu méně, než bylo vloni ve stejném období.

autoři: Karolína Sedláková , Iva Štěpánková | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio