Lidová muzika z Chrástu vás bude bavit!

Nadšení a nadaní mladí muzikanti, originální a vtipné hudební úpravy a nefalšovaná radost ze společného muzicírování a zpívání. To je Lidová muzika z Chrástu, která o sobě dává čím dál tím víc slyšet. Naposledy s velkým projektem „Plzeňské písně“. 5. ledna si Lidovou muziku z Chrástu můžete užít přímo v Českém rozhlasu Plzeň při natáčení dalšího pořadu „U muziky s Plzeňáky“!

Lidovou muziku z Chrástu založila při Základní umělecké škole v Chrástu v roce 1996 Zuzana Klepalová. Základ souborového repertoáru tvoří od jejího založení lidové písně ze západních a jižních Čech, s občasnými regionálními, ale i žánrovými odbočkami. Muzika se aktivně podílí na kulturním životě v Chrástu a okolí, pravidelně vystupuje ale i na dalších místech.

Lidová muzika z Chrástu je v současnosti jediným folklórním souborem v České republice, který do svého programu zařazuje i lidové písně Lužických Srbů, s Lužickými Srby také aktivně spolupracuje. Muzika vydala 3 CD („Milostné“ – 2011, „Sulislavskej kostelíčku“ – 2012 a „Co jsem se letos natěšil“ – 2014). Ke konci roku 2016 k nim přibyla 2CD a DVD v rámci velkého projektu „Plzeňské písně“, který se mladým muzikantům podařil zrealizovat.

Lidová muzika z Chrástu

Zveme vás na natáčení pořadu „U muziky s Plzeňáky“ s Lidovou muzikou z Chrástu! Těšíme se na vás ve čtvrtek 5. ledna v 17:00 hodin ve velkém hudebním studiu Českého rozhlasu Plzeň.

Vstup je zdarma do naplnění kapacity studia.