Martin Šonka, Petr Kopfstein a další. Živé vysílání ze Dne ve vzduchu přineslo atraktivní rozhovory

3. květen 2022

Dvoudenní letecká show Den ve vzduchu proběhla o uplynulém víkendu na letišti Aeroklubu Plasy. Český rozhlas Plzeň odtud odvysílal řadu rozhovorů s piloty a dalšími hosty, kterým do života vstoupilo létání.

Sobota

Jan Kaše
Letadlo Max Holste MH.1521 Broussard - česká premiéra francouzského válečného letadla z Alžírské války

Petr Handlík
Skupina historických dvouplošníků + Akrobatické solo vystoupení na BÜCKER BÜ 131 JUNGMANN

Ing. Pplk. Petr Šafařík
Velitel 243. vrtulníkové letky z 24. základny dopravního letectva Praha-Kbely, pilot záchranného vrtulníku PZL W-3A Sokol

Petr Kopfstein
Reprezentant České republiky v letecké akrobacii v kategorii Unlimited a v seriálu Red Bull Air Race. Je historicky prvním vítězem Red Bull Air Race Challenger Cupu.

Neděle

Jan Rudzinskyj
Aviatik a akrobat, milovník historických letadel a dvouplošníků, pilot akrobatické skupiny The Flying Bulls Aerobatics Team

Marcel Sezemský
Expert na historii letadel / Avia BH-1 – celodřevěný československý unikát

Ing. Pplk. Petr Šafařík

Martin Šonka
Akrobatický pilot, vicemistr světa, mistr Evropy a ČR v akrobatickém létání. V roce 2018 se stal vítězem série mezinárodních závodů Red Bull Air Race.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.