Máte pocit, že potřebujete vypnout? Možná by vám pomohlo Watsu

Pokud tento druh vodoléčby neznáte, zkuste se přihlásit v úterý 25. dubna od 14 hodin na Den Watsu v Konstantinových Lázních, kterým vás provedou zkušené lektorky v tamním wellness centru.

Co je Watsu? Jde o relaxaci v teplé vodě. Dostanete na nohy zvláštní plováky a pak už se vám po celých šedesát minut věnuje terapeut. Ten s vámi pracuje tak, aby vás dostal k pocitu uvolnění, prouděním teplé vody dojde k mobilizaci kloubů a k uvolnění zatuhlých částí těla. To je však jen jedna část, druhá je pak emociální, kdy vlastně ve vodě, které má kolem 34 stupňů, tedy co nejvíce přibližně k teplotě těla, se dostáváte k takovému jakoby i smyslovému uvolnění. "Není to jen masáž, je to zážitek, to se musí zkusit, nejde to úplně popsat," vysvětluje studentka Watsu Michaela Krejčová.

Terapii si vyzkoušela i Dana Váchová. "Je to úžasné, stav beztíže, teplo, vracíte se někam hluboko do dávného dětství, já doporučuji," smála se rozprostřená na hladině, jištěna rukou terapeutky.

Zatím jde o první akci tohoto druhu z Plzeňském kraji. Lektoři si pochvalovali spolupráci s Janou Opavovou, která je manažerkou Wellness centra v Konstantinových Lázních, za vstřícnost a pomoci na přípravě této akce. Pokud máte i vy zájem o Den Watsu, ještě se můžete přihlásit na telefonním čísle 774 604 075.

Spustit audio