Městské informační centrum v Plzni prošlo rekonstrukcí

1. duben 2005

Městské informační centrum v nových prostorách otevřelo den před začátkem hlavní turistické sezony (31.4.) město Plzeň. Infocentrum zůstává stále na náměstí vedle radnice, při rekonstrukci si ale vyměnilo místo se sousední prodejnou dřevěných hraček. Rekonstrukce trvala asi měsíc a město přišla na víc než 300.000 korun. Infocentrum má v sezoně otevřeno denně od 09:00 do 19:00.

Nové prostory jsou větší a jsou vybaveny vitrínou pro prodej suvenýrů, novým nábytkem a hlavně pohodlně přístupnými stojany na propagační tiskoviny. Úprava zajistí i lepší obsluhu prodeje vstupenek, směnárny i bezplatně přístupného internetu.

Logo

Informační centrum nabízí zprostředkování ubytování, informace o památkách i o službách pro turisty i místní. Poradí, kde jsou benzinové pumpy i lékařské pohotovosti. Centrum nabízí volné i placené propagační materiály, vstupenky na místní kulturní, společenské a sportovní akce, nově rozšířilo služby také na prodej vstupenek v celostátních prodejních sítích. Informace se neomezují jen na Plzeň, pracovníci poradí turistům i s ubytováním či výlety po zajímavých místech v kraji.

Jak uvedl Ivan Jáchym z Dominik centra, které provoz infocentra pro město zajišťuje, za turistickou sezonu využije služeb informačního centra zhruba 30.000 lidí. Asi třetinu z nich podle něj tvoří Plzeňané, kteří tam chodí zejména pro vstupenky na místní akce a s dotazy na kulturní, společenské a sportovní programy. Třetina lidí jsou čeští návštěvníci Plzně a třetina cizinci, zejména z Německa. V infocentru pracuje podle sezony kolem šesti lidí, kteří jsou schopni odpovídat na nejrůznější dotazy v češtině, němčině, angličtině, francouzštině a ruštině.

Logo
autor: Směna ČRo Plzeň
Spustit audio